Kurs

Microsoft Power Apps i

Power Automate

 

 Poznaj dwie kluczowe aplikacje platformy Microsoft Office 365. Zobacz jak zbudować swoją pierwszą aplikację i obsłużyć procesy biznesowe. Sprawdź też koniecznie darmowy kurs SharePoint oraz nasze szkolenia stacjonarne.

Pierwsze kroki z PowerApps

Zobacz jak stworzyć swoją pierwszą aplikację. Przygotuj źródła danych i wygeneruj gotowe rozwiązanie PowerApps dosłownie w kilka minut.

Pierwszy spacer po galerii

Wygenerowanie pierwszej aplikacji w PowerApps nie jest trudne. Mam nadzieję, że nie miałeś z tym problemów przechodząc przez pierwszy odcinek kursu. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego czas najwyższy zacząć ją modyfikować. Dzisiaj chciałbym zaprosić Cię na spacer po galerii.

Jak działają formularze?

Przeglądanie treści w galerii PowerApps to dopiero początek zabawy. Prędzej, czy później staniesz przed zadaniem ich modyfikacji. Do tego stworzone są formularze. W tym odcinku chciałbym wprowadzić Cię w ten temat. Zobaczysz czym różnią się poszczególne rodzaje formularzy, jak je modyfikować, czym są tajemnicze karty oraz jak działa obiekt „ThisItem”.

Formatowanie tekstu w PowerApps

Formatowanie tekstu, w szczególności dat i walut, to jedno z podstawowych wyzwań przy tworzeniu aplikacji w PowerApps. Niby proste, ale zawsze zajmuje sporo czasu i rodzi wiele wyzwań. W dzisiejszym odcinku pokażę Ci jak to zrobić szybko i sprawnie. Wykorzystamy do tego kilka prostych funkcji takich jak Text, Value i DateTimeValue.

Dodatkowe źródła danych

Co dwa źródła to nie jedno. PowerApps pozwoli Ci dodać wiele źródeł niekoniecznie tego samego rodzaju. SharePoint, SQL, pliki,… wybór jest bardzo szeroki. W tym odcinku zobaczysz jak wykorzystać dodatkowe źródła danych w swojej aplikacji.

Łączenie danych i nawigacja

Mając dwa źródła danych, aż prosi się aby je odpowiednio połączyć. Dokładnie tym zadaniem zajmiemy się w tym odcinku. Dodatkowo pokażę Ci, jak działa nawigacja pomiędzy ekranami w PowerApps.

Publikacja aplikacji

Każdą aplikację stworzoną w PowerApps należałoby w pewnym momencie udostępnić innym użytkownikom. W tym odcinku pokażę Ci jak to osiągnąć i dodatkowo osadzić swoją aplikację na witrynie SharePoint.

Pierwszy Flow

Po udostępnieniu aplikacji stworzonej w PowerApps, przyszła pora na uruchomienie pierwszego obiegu w Microsoft Flow. Zobacz jak wykorzystać gotowe rozwiązanie dostępne z poziomu witryny SharePoint’owej zapewniające proces zatwierdzania elementów na liście.

Proces Akceptacji

Szablony i gotowce to świetne rozwiązanie dla początkujących i tych w niedoczasie. W poprzednim odcinku kursu PowerApps i Flow użyliśmy właśnie takiego gotowca do obsłużenia prostego procesu zatwierdzania. Dzisiaj pokażę Ci jak taki proces stworzyć samodzielnie.

Mail z opcjami

Życie nie jest czarno-białe. Tak samo możliwe do podjęcia decyzje rzadko ograniczają się do prostego TAK lub NIE. W dotychczasowych odcinkach poświęconych Microsoft Flow, pokazywałem Ci jak wykorzystać wbudowany mechanizm Approval/Zatwierdzania. Dzisiaj spróbujemy zbudować własny, który pozwoli na wybór opcji z dowolnej listy możliwych odpowiedzi.

Uruchamianie Flow z PowerApps

Zobacz jak zintegrować Flow i PowerApps. W tym odcinku zobaczysz jak stworzyć i skonfigurować aplikację, która będzie w stanie uruchamiać proces we Flow.

PowerApps i Flow. Finalna aplikacja

Kurs kończymy z przytupem. Postanowiłem bowiem pokazać Ci kompletny przykład aplikacji wykorzystującej SharePoint Online, PowerApps, Flow i Azure AD. Dużo tych klocków do poskładania, ale uwierz mi, że całość nie jest wcale skomplikowana.

Q1 2019 Co nowego w PowerApps i Flow?

Przegląda nowości opublikowanych na początku roku 2019

Common Data Service - początki

Dobre źródło danych to połowa sukcesu przy tworzeniu aplikacji w PowerApps. W tym odcinku przedstawię Ci usługę Common Data Service. Co prawda wymaga wyższego planu usługi PowerApps (P1), ale jest wartą rozważenia alternatywą dla dowolnego źródła danych.

Common Data Service - zarządzanie danymi

W poprzednim odcinku pokazałem absolutne podstawy Common Data Service. W tym pokazuję kolejne ciekawe funkcje CDS. Dodatkowe widoki, wyliczane i agregowane kolumny, edycja w Excelu, współpraca z PowerApps. Brzmi ciekawie, prawda?

Akademia Projecta by ProtipBlog, 2019

Pobierz paczkę z gotowymi aplikacjami z tego kursu

Pobierz paczkę z gotowymi aplikacjami z tego kursu

Znajdziesz tu excele z zawartością list oraz gotowe do importu paczki z aplikacjami PowerApps i procesem Flow

RODO

Dzięki! Link do paczki czeka na Twojej skrzynce mailowej.